Moja twórczość to zabawa z kreatywnymi myślami. Wyrażam je za pośrednictwem materii obrazów, które powstają pod moim pędzlem w celu zdobycia mądrości i zrozumienia. Odkrywam tajemnicę - kim jestem, jako osobowość ziemska. Uważam, że rzeczywistość widzialna to ILUZJA a trójwymiarowa przestrzeń nie jest realna. Wszystkie "gry", którymi ludzkość się zabawia są złudzeniami, które w każdej chwili można zmienić. Prawdziwy świat jest wewnątrz nas poprzez spotkanie z emocjami w momencie ich doznawania. Rzeczywistość istnieje tylko z punktu widzenia UCZUĆ nie rządzonych przez logikę lecz przez AKTYWNĄ MIŁOŚĆ. Cały ten materialny raj został stworzony po to aby wywoływać emocje w duszach. W jakim celu? Dla najwyższej nagrody życia, którą jest MĄDROŚĆ, ta z kolei nie jest zrozumieniem intelektualnym lecz emocjonalnym uzyskanym dzięki doświadczaniu życia w materii 3D. Życie jest wspaniałą sceną jest naszym KRÓLESTWEM ILUZJI, którą rejestruję formą ubraną w barwę i światło moich uczuć.

Artysta to taki poszukiwacz PRAWDY. Dla mnie jej narzędziem jest fizyka. Jestem oczarowana najnowszymi odkryciami fizyki kwantowej i tak mocno rezonuję z jej teoriami, że od ponad 20 lat stała się w moim malarstwie głównym aktorem. Moja fascynacja i ciekawość jak działa i jak powstaje materia nie ma granic. Potrafię całymi dniami zaczytywać się w rozprawach naukowców a potem tygodniami wymalowywać moje zrozumienie na obrazach. Pracuję całymi cyklami. Najwcześniejsze z nich to:

"Rozświetlone", w których rozmalowuję kosmiczne zdarzenia supernowej.

"Metropolis", "Zarodkowe geny galaktyk", "Zderzacz hadronów", czy "Rysunki karmiczne" to rejestracja zjawisk fizyki kwantowej

"Impresje" to cykl inspirowany naturą, pięknem przyrody. Nie stronię od wizerunków człowieka, pejzażu i zwykłych scen rodzajowych.

Moje wykształcenie artystyczne od 15-tego roku życia poprzez Liceum Plastyczne w Katowicach potem studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych i Wydziale Tkaniny Artystycznej, następnie Papieskiej Akademii Teologicznej na Wydziale Liturgicznym w Sekcji Sztuki Sakralnej, następnie doktorat na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w sumie 17 lat kształcenia w zawodzie pozwoliło mi na zdobycie wystarczających umiejętności warsztatowych do swobodnego posługiwania się pędzlem malarskim i radzenia sobie z każdym tematem w zakresie Sztuk Pięknych. Dzielę się swoimi umiejętnościami w pracy edukacyjnej ze studentami od ponad 30 lat.

Dobro, Piękno i Prawda - znana triada Platona jest moim mottem na szczęśliwe i wartościowe spędzenie danego nam czasu w tej grze zwanej ŻYCIE.